Pojeďte s námi objevovat přírodní krásy Řecka, ohřát do blízkosti olivových hájů na „Smaragdový ostrov“ Korfu, udělat něco pro sebe nebo prostě pobýt s přáteli.


Korfu je nejzelenější z řeckých ostrovů a jeho písečné a oblázkové pláže jsou považovány za nejčistší na celém evropském kontinentu a dle mnohých také nejkrásnější.
Ostrov je opředen mnoha legendami, např. o Odysseovi.

Prožitkově-poznávací cesta na Korfu se zastávkou na pevninském Řecku v oblasti Zagori. 

Termín :   bude upřesněn 

Ubytování :  Korfu – Lola Apartments
Ubytovaní budeme ve prostorné vile nebo v apartmánech a studiích s balkonem s výhledem do zahrady na okraji vesničky Liapades.
K dispozici zdarma parkování i Wi-Fi.

Cestou budeme ubytovaní vždy pouze 1 noc v Srbsku a v blízkosti Zagori, což je horský kraj v oblasti Epirus s nejhlubším kaňonem světa jménem Vikos.

Stravování :  Možnost vlastního vaření ve vybavených kuchyňkách i využití restaurací v okolí.
Ve vile je velká nová skvěle vybavená kuchyň, kde si můžeme vařit společně.

Program : Budeme tvořit společnými silami. Vždy máme více možností a společně rozhodneme na co budeme mít zrovna chuť. Všechny aktivity jsou dobrovolné a bude jen na vás do jaké míry se do nich zapojíte.

Cesta a řecká pevninská část putování.

     Vyrazíme ráno z Prahy a pojedeme auty po trase Česká republika – Slovensko – Maďarsko – Srbsko – Makedonie a Řecko. Auta jsme vybrali z toho důvodu, že se cestou zastavíme na řecké pevnině, kde zahájíme naši poznávací cestu. 

S největší pravděpodobností přespíme ještě v Srbsku, abychom ráno odpočatí vyrazili do Řecka a zahájili náš aktivnější program. Na pevnině máme více možností co navštívit. Navštívíme oblast Zagori, což je horská oblast na severu pohoří Pinthos.

Čeká nás krásná procházka cca 4 km po ovčáckých schodech Skala of Vradeto až na dech beroucí vyhlídku Beloe. Ve vesničce Vradeto si dáme nějaké dobroty než se vypravíme na zpáteční cestu.

 • Skala of Vradeto – okolo 1000 kamenných schodů, které umožnovaly pasáčkům ovcí a koz projít údolím (objížďka po silnici je dlouhá 9 km)
 • kaňon Vikos – nejhlubší kaňon světa (hloubka 1300m) zapsaný v Guinessově knize rekordů
 • vyhlídka Beloe, která nám umožní uvidět kaňon v jeho úchvátné velikosti
 • rafting na jedné z nejčistších řek Evropy
 • kláštery Meteora – mniši se zde usazovali už od 11. století. První byl obchod Metamorfosis z r. 1356 na skále 534mnm. V 15-16 stol. existovalo celkem 24 klášterů, v 18. stol. nastal úpadek a dnes už je obydlených pouze 5 monastyrů a 2 určené k motlitbám (zapsané do světového dědictví UNESCO)
 • Ioannina, ostrov a muzeum Ali Pashi, jedno z nejlidnatějších měst Řecka, sídlo University, které si dodnes udržuje balkánský a turecký kolorit. První zmínky jsou už ze 7. stol.př.n.l. Ve 14. stol. se stala sídelním městem srbských knížat. V r. 1431 podlehla turecké invazi. Největší rozkvět zažila Ioannina v letech 1788 – 1822 za vlády tureckého guvernéra Aliho Pashi, který odtud ovládal část Řecka a Albánie fakticky nezávisle na sultánovi. Ten však nakonec město oblehl, Aliho Pashu donutil ke kapitulaci a cestou na jednání o příměří na ostůvek uprostřed jezera ho dal sultán zabít.
 • Termální prameny Loutra Pozar, asi 100 km od hranic s Makedonií

Korfská část putování.

Na Korfu se přesuneme trajektem z přístavu v Igoumenitse, nakoupíme jídlo a pojedeme se ubytovat. Samotný ostrov nabízí nepřeberné množství krásných pláží, skvělých výhledů, možností procházek v olivových hájích, výborné jídlo i zajímavých míst na výšlapy, koupání, šnorchlování a spoustu jiných aktivit.

 • Kerkyra – hlavní město a přístav s 2-mi pevnostmi a spoustou krásných uliček
 • Pantokrátor – nejvyšší vrchol Korfu
 • Paleokastritsa – monastyry a příjemné přímořské městečko
 • Angelokastro
 • Giali beach – pláž, která je přístupná buď lodí nebo sešpháním po skále
 • Mirtiotissa beach – krásná procházka na nudistickou pláž a půvabný monastyr
 • Jezero Korission – největší jezero ostrova (délka 5,3 km a šířka 1,6 km). Nachází se blízko pobřeží (v nejužším místě pouze 100 m). Je poměrně mělké, tak se zde daří zejména ptákům, ale i okolní příroda má spoustu unikátních rostlinných druhů. Okolní krajina má místy až pouštní charakter.
 • zámeček Achilion, kde pobývala císařovna Sisi

Dále se můžete těšit na :

 • ranní „Kaula“ jógu
 • výlety
 • sdílení
 • cesta za vizí, příp. bilancovaní roku za pomocí koučovacích technik
 • konstelace
 • individuální sezení (kineziologie – One Brain, masáže, konstelace, sex. bodywork, apod.)

Průvodci Vám budou :

Jana Uhliarová

V cestovním ruchu začala pracovat v r. 1997 v cestovním klubu, kde se nadchla pro cestování s velkou svobodou a bez masovosti cestovních kanceláří. Od r. 2000 se pohybuje v oblasti zajišťování letenek a jiných služeb individuální turistiky. Možnost levných letů po celém světě a zároveň kvalitního ubytování umožnila zahájit její cestovatelské výpravy na vlastní pěst.

V rámci osobního rozvoje začala pracovat jako kineziolog. Je cetifikovanou lektorkou „kaula“ jógy podle standardu Yoga Alliance® (Shri Kali Ashram, Indie).
Od r. 2004 je majitelkou cestovní agentury a organizuje seberozvojové semináře zaměřené zejména na jógu, masáže a tantru. Aktuálně je v probíhajícím certifikovaném koučovacím výcviku v rámci Koučink akademie s.r.o.

Posledních několik let se jí daří tyto své vášně propojovat a vnáší tak do cestovaní prvky osobního rozvoje.

Vláďa Krutina

Lektor/kouč/bodyworker a somatic sex educator.

V rámci studií na vysoké škole se zaměřoval na psychologii komunikace a sociální psychologii. Vzdělání v koučingu získal v rámci studií na Erickson Collage Vancouver. Více než 10 let pracoval v korporátní sféře, kde se věnoval školení, trénování a koučování zaměstnanců, facilitaci setkání a příležitostné mediaci sporů.
Při své práci využívá prvků zážitkové pedagogiky, somatického prožívání a systemických konstelací. Je členem České asociace systemických konstelací. V rámci osobního rozvoje začal pracovat jako bodyworker se zaměřením na oblast sexuality, které se věnuje více než 6 let a zaměřuje se na úlohu rodiny v průběhu coming-outu. Aktuálně je v probíhajícím certifikovaném výcviku práce s traumatem Somatic Experiencing.
Je lektorem seminářů „Zdravé dospívání“ a „Od chlapce k muži“ v rámci neziskové organizace Hnutí za aktivní mateřství.


Organizační informace :

Cena :

7.900 Kč – při ubytování ve vile pro 7 osob
7.300 Kč – při ubytování v apartmánu pro 2 osoby

Cena zahrnuje 10 nocí ubytování dle vašich preferencí, kompletní program (jóga, konstelace, cesta za vizí, ap.), delegátské a průvodcovské služby, kurzovné.

Cena nezahrnuje dopravu, stravu, pojištění a příp. placené vstupy

Předpokládána cena dopravy autem je cca. 7.000 Kč při 3 os. v autě, 5.500 Kč při 4 os. v autě. Cena zahrnuje pohonné hmoty, dalniční poplatky i poplatky za trajekty.

Doprava :

Autem :
Pojedeme po trase Česká republika – Slovensko – Maďarsko – Srbsko – Makedonie a Řecko. 

Letenky :
V případě, že chcete vynechat pevninskou část Řecka, pak samozřejmě můžete přiletět rovnou na Korfu. Letecká doprava je možná s více leteckými společnostmi, záleží na vašich preferencích a přesném termínu.
Cena : od 4.000 Kč s příručním zavazadlem

Pronájem automobilu :
Pomůžeme vám zajistit pronájem automobilu na celou dobu pobytu s vyzvednutím a vrácením přímo na letišti.
Např. : Cena 8-mi denního pronájmu na letišti od 2.500 Kč

Pojištění :
Nabízíme vám více možností pojištění :

 • Komplexní zdravotní pojištění
 • Komplexní zdravotní pojištění, vč. storna ze zdravotních důvodů
 • Pojištění storna ze zdravotních důvodů

Registrovat se můžete zde.