Po naplněném roce 2023 si dopřejeme důkladný restart. Aktivně propátráme část Andalusie, nakoukneme trošku do historie tohoto krásného kousku Španělska, ale také si vyšlápneme do zdejší rozmanité přírody. Pro otužilce bude možné také koupání ve Středozemním moři.

Čas také využijeme pro rekapitulaci a uzavření roku 2023 a hledání vize pro rok 2024.

Jeden večer si dopřejeme kakaovou ceremonii a tanec.

Ubytujeme se v malebné Rondě. Jeden den si necháme na prohlídku historické části města. Sejdeme na dno rokle k říčce Guadalevin a podle možností navštívíme pozůstatky arabských lázní, podzemní palác maurského krále Casa del Rey Moro i krásné místní parky. Samozřejmě si dáme také něco dobrého do bříška s výhledem do úchvátné rokle. Další den si dáme půldenní výšlap v okolí Rondy nebo nedalékého pohoří Sierra del Pinar a Sierra de las Nieves.

Další ubytování bude v blízkosti soutěsky Garganta del Chorro (Ardales, Álora). Pokud to bude možné projdeme se po Camino del Rey Chorro – zrekonstruované lávce na skále, ve výši cca 100 m nad hladinou řeky Guadalhorce. Silnice nás dovede k vodní nádrži s dechberoucí vyhlídkou. Cestou krásnou, ale drsnou krajinou se zastavíme na procházku ke zřícenině Bobastro a můžeme dojít až k mozarabskému kostelu.

V blízkosti Antequery, malebného městečka se spoustou kostelů se nachází 3 dolmeny – pravěká prehistorická pohřebiště. Dolmen de Menga se datuje do roku 2.500 př.n.l. Jeden z monolitických sloupů podpírajících stropní panely váží 170 tun.

Dále se projdeme unikátní přírodní vápencovou zahradou Torcal de Antequera nebo navštívíme nedalekou Lagunu de Fuente de Piedra – největší přírodní jezero Andalusie, na kterém na jaře hnízdí několik tisíc plaměňáků. Nedaleko Torcalu je také vlčí park.

Poslední dny strávíme u moře v okolí Málagy. Podle možností můžeme navštívit Muzeum Pabla Picassa umístěné v jeho rodném domě a projít si historickou část města, které bylo založeno Féničany již okolo roku 770 př.n.l. Je možné navštívit Alcazabu – maurskou pevnost z 11. stol., hrad Gibralfaro nebo katedrálu.

Před odletem ještě navštívíme nedaleké je městečko Mijas, kde je jediná oválná aréna ve Španělsku a nádherný výhled na celé pobřeží, motýlí farmu v Benalmadeně a také se rozloučíme s mořem nedaleko letiště na pláži v Torremolinos.