(z řeckého kinesis – pohyb, využívá pohyb svalů pro komunikaci s mozkem. Svaly reagují na mírný tlak terapeuta oslabením na negativní informace a posílením na pozitivní)
Je alternativní metoda, která pomáhá odhalit a odstraňovat negativní „programy“ z minulosti, které ovlivňují naši přítomnost a zabraňují nám žít život jaký chceme.

Metoda vychází z předpokladu, že mozek funguje jako počítač a ukládá do nevědomí všechny vzpomínky a zkušenosti člověka od okamžiku početí až dosud.
Při stresu se odpojí až 75% mozku a my pak reagujeme pouze těmi stále stejnými opakujícími se programy.
Pomocí metody Jednotného mozku (One brain) se můžeme dostat k příčině problému. Jejím pochopením a odblokováním jemnými korekcemi se klient může zbavit i letitých omezení a změnit v podvědomí uložené negativní informace a obnovit tak tok energií a spustit samoléčebné procesy v těle.

Metoda je vhodná pro :
• Napravení dyslexií, dysgrafií, hyperaktivity, logopedických potíží nebo problémů s učením
• zbavování stresu a úzkostí (např. při ztrátě blízkého člověka, strach ze zkoušek, návštěvy lékařů, z nemoci, apod.)
• zlepšování komunikace (v rodině, pracovním kolektivu)
• zvýšení své vlastní hodnoty, nalezení seberealizace, sebedůvěry, větší kreativity, apod.

Historie 
Na počátku vzniku metody stál v 60. letech americký chiropraktik George Goodheart, který věřil, že v lidském těle existují energetické kanály, díky nimž existuje vztah mezi určitými body na těle a vnitřními orgány. Masáží těchto bodů by měla být dosažena energetická ronováha v těle, která vzniká např. stresem nebo nemocí příslušného orgánu. Ne náhodou jsou tyto dráhy shodné s meridiány, které se využívají také v akupunktuře nebo akupresuře.
Metodu Three in One Concept (Tři v jednom – jednota těla, mysli a ducha) poté rozpracovali Gordon Stokes (spoluzakladatel Touch for Health), Daniel Whiteside (odborník v genetice chování) a Candance Callaway (odbornice na mezilidské vztahy, metafyziku, parapsychologii a genetiku chování) a do české republiky ji přivezla paní Carol Ann Hontz.