Vydejte se s námi kochat přírodními krásami Kalifornie.

Prožitkově-poznávací cesta po Kalifornii. 

Termín :   bude upřesněn 

Poletíme do San Francisca, ve kterém budeme mít čas na jeho prohlídku. Poté se v pronajatých autech vydáme na okružní jízdu.

Program : Budeme tvořit společnými silami.
V případě této cesty budeme mít jasný itinerář vzhledem k tomu, že musíme dopředu naplánovat a objednat ubytování.
Možnosti jsou dvě – buď pojedeme osobními auty a ubytováni budeme v hotelích nebo kempech nebo si půjčíme obytné vozy a budeme spát v nich v kempech.

Vždy máme více možností a společně rozhodneme na co budeme mít zrovna chuť. Všechny aktivity jsou dobrovolné a bude jen na vás do jaké míry se do nich zapojíte.

San Francisco

Jen v tomto krásném městě je toho k vidění nepřeberné množství

 • Alcatraz – Skalnatý ostrov uprostřed Sanfranciského zálivu. Od roku 1850 byla na ostrově umístěna obranná pevnost, která posléze sloužila jako vojenská a také federální věznice. Nejznámějším vězněm byl Al Capone. Věznici je možné si prohlédnout.
 • Coit Tower – 64m vysoká věž, postavená jako pocta sanfranciským hasičům.
 • Lands end – coastal trail – krásně upravená trasa podél pobřeží vedoučí od Golden Gate Bridge až po Cliff House.
 • Golden Gate Bridge – nejznámější dominanta San Francisca – oranžový visutý most přes průliv Golden Gate.
 • Cliff House – restaurace umístěná na skalní ostroh vybíhající do Tichého oceánu. Podle této stavby Ing. Václav Havel (otec bývalého prezidenta) postavil komplex Barrandovské skály.
  Vedle jsou pozůstatky Sutro Baths – svého času největšího bazénového komplexu se slanou vodou v oblasti Lands End. Komplex shořel v roce 1966.
 • Clam chowder – výborná mušlová polévka – při zastávce na molu 39, které je osídlené smečkou lachtanů si můžeme dát clam chowder, který některé restaurace servírují do vydlabaného chleba
 • Twin Peaks – čtvrt pojmenovaná podle dvojici 281m vysových kopců, odkud je krásný výhled na celé město.

Kalifornie

rozmanitost a monumentalita přírody Kalifornie mě naprosto uchvátila. Nepřeberné množství možností k návštěvě krásných míst vydá na několik cest.

ze San Francisca

 • Yosemite – park v horách Sierra Nevada, proslulý svými velkolepými žulovými skalisky, nesčetnými vodopády a sekvojovými lesy. Na jaře je park plný vody z tajícího sněhu a
  z každé skály padají mohutné vodopády, zatímco v září už je vody pomálu. Podle počasí si můžeme vyšlápnout podél některého vodopádu nahoru na skálu
 • Monterey – Městečko známé největším mořským aquariem v USA.
 • Big Sur – pás pobřeží dlouhý cca 140 km táhnoucí se od Monterey. Typickými jsou vysoké útesy skal podél moře. K atrakcím patří vodopád McWay Falls
 • Pinnacles National Park – oblast tvoří zbytky zerodovaného vulkánu, který vybuchl přibližně přes 23 mil. let
 • Redwood National Forest – v parku se nachází 45% porostu sekvoje vždyzelené – nejvyššího stromu na Zemi.
 • Lake Tahoe – ledovcovo tektonické jezero. Svou hloubkou 500m se jedná o jedno z nejhlubších jezer na světě. Na břehu po staletí žijí indiáni z kmene Washoe. Nejstarší doklady lidské přítomnosti pocházejí z doby kolem roku 500n.l.
 • Lava beds – více než 700 jeskyní, vytvořené při erupci před 30.000 lety. Část z těchto jeskyní je přístupná podél Cave Loop Road. Některé z nich jsou uzavřeny, protože v nich hnízdí netopýři. Jeskyně jsou rozděleny na ty kde se dá chodit, na ty kde musíte jít „na kačenku“ a ty, kde se musíte plazit.
 • Lassen Volcanic Park – dominantou parku je vulkán Lassen Peak (3.187 m), největší sopečný dóm na světě. Park je zejména o sopkách a erupcích, což dokumentují fotografie v Loomis muzeu. Park je možné projet pohodlně autem – cca 50km se zastávkami. Také je možné vybrat některou z množství pěších tras (celkem 241km značených tras od nejkratší 400m po nejdelší 29km dlouhou). V parku je také řada jezer.
 • Death Valley – je to nejsušší, nejteplejší a nejníže položené místo USA. Zdejší solná pánev leží 86m pod úrovní moře. Byla zde naměřena nejvyšší teplota na světě 56,7 stupňů (ve stínu).

Cestování po Kalifornii

Možnost pronájmu obytných aut – pro 2 až 7 osob.