TANTRANSCENDENCE

aneb Velké letní opojení jógou a tancem

     Zveme vás na 6. ročník intenzivní dílny tance a jógy Tantranscendence – provázený Raducou a Jayanandou. Pro oba lektory učení tantry hodně znamená, i když každý k němu přistupuje jinak – pro Jayanandu je tradiční tantra kořenem jeho práce, Raduce ukázal tibetský tantrický buddhismus způsob, jak integrovat mysl do tance. Tvořivá spolupráce dvou otevřených, inspirativních a zkušených lektorů vás zve k intenzivnímu komplexnímu a celostnímu zážitku.
Pojďme si připomenout svou vlastní podstatu, která nám usnadňuje pochopení smyslu vlastní existence. V této jedinečné dílně můžeme vystavit svá těla celé kompletní paletě barev fyzické existence, zakusit plnost a šťavnatost manifestace božího záměru skrze svůj život.
     Východiskem tance a jógy je vědomý pohyb a jeho propojení s dechem. Společně se vydáme od statických ásan jógové praxe s hlubokou dynamikou vnitřního potenciálu ke svobodnému spontánnímu tanci vyjádřenému pestrými tvary a přelévajícími se rytmy s jasným uvědoměním si vlastního pevného středu – bodu vědomí.
     Oba přístupy přinášejí hluboké uvolnění v pohybu, otevření se prožitkům, které osvobozují, vyživují a osvěžují, a vedou tedy k setkání se sebou na hlubší úrovni, ke spojení se zdrojem a k významnému obohacení běžného života.


Workshop Raducy a Jayanandy
 nevznikl náhodou. Zrodil se z poznaní, že jóga a tanec přinášejí větší lásku k životu, vědomý pohyb, dech  a dokonalé uvolnění.  Lektoři vnášejí do workshopu své dlouholeté zkušenosti  a zároveň svou vlastní osobní esenci.  Krásná spolupráce dvou otevřených
a inspirativních osobností a zároveň spojení dvou nadčasových metod – tance a jógy. V nich budeme poznávat svůj potenciál i limity,extázi i uvolnení, nečinnost i vědomou práci s tělem.

Téma letošní dílny – umění rovnováhy.

     O dnešní době se dá bez uzardění hamletovsky říci, že „vymknuta z kloubu šílí“. Ti z nás, kteří dají více na zdravý úsudek a selský rozum, než na televizní a novinové katastrofické zprávy, si stále více uvědomují, že naše civilizace se vychýlila daleko z udržitelného středu. Zaměření na neustále rostoucí profit, ať už finanční, energetický či emocionální, nás dovedlo až do míst, kde si přestáváme vědět rady a s překvapením a otevřenými ústy sledujeme, jak pomalu mizí kdysi samozřejmé svobody.
     Budeme si všímat, kam nás omezení zvnějšku posunuly, jak jsme tvární a flexibilní, jak ovládáme umění vrátit se do svého středu a být za daných okolností v rovnováze, kterou pak postupně můžeme začít materializovat ve svém okolí.


Tanec a Raduca  

Vědomý tanec  je pohybovou meditací, extatickým tancem, praktikou osobního rozvoje i spirituální cestou. Je to příležitost znovuobjevit sebe samého v pohybu a osvovodit tanečníka, který se skrývá v každém z nás, bez ohledu na náš vzhled, postavu, věk, omezení, či zkušenosti.  Základem je vědomý svobodný pohyb vycházející z přítomného prožitku uzemněného a sjednoceného těla. Tanec 5 rytmů a Open floor jsou dvě metody vědomého tance,  s kterými Raduca pracuje.
Více o lektorce a její praxi www.raduca.cz

Tradiční tantra jóga a Jayananda
Tradiční tantra jóga je mocná a léčivá kombináce asán, dechových cvičení a meditace. Přináší z hloubky věků poselství uvolnění, léčení a meditaci těla na buněčné úrovni. Důrazem na jemné a nenásilné praktikování asán v hlubokém ponoření se do tmy a ticha podvědomé moudrosti těla zázračně rozšiřuje naše vnímání plynutí tělesné vitální energie. A zároveň jako vedlejší produkt láskyplně posouvá hranice naší flexibility, léčí pohybovou soustavu a zpevňuje svalovou hmotu.
Více o lektorovi a jeho praxi www.jayananda.cz

Praktické info: 

Datum a místo konání:

11 – 14. července / júla 2024 – Centrum Živá Voda, Kohoutov 143 (u Trutnova)

Začíname večeří v 18,00, začátek workshopu: 19,30  hod, končíme obědem okolo 16,00 hod.

Cena:
4.600 Kč / 200 €, do 30.4 a také pro studenty a maminky na mateřské dovolené
4.850 Kč / 211 €, do 31.5
5.100 Kč / 222 €, do 30.6.
5.350 Kč / 233 €, od 1.7.

Ubytování a strava:
Cena :
990 Kč / 43 €/ den – postel v pokoji
890 Kč / 39 € / den – matrace v meditárně,
příp. stan na zahradě
60 Kč / 2,5 € – povlečení

Ubytování je ve 2 – 6 lůžkových pokojích.
Stravování je formou veganské plné penze.

Po vyplnění formuláře vám obratem vám zašleme informace o platbě. Registrací souhlasíte se smluvními podmínkami.

Zde prosím vyplňte registrační formulář.

Obratem vám zašleme informace o platbě.