…přijďte hýčkat své tělo a duši prostřednictvím kombinace jógových asán, dechových cvičení a meditace!

Každá ze starověkých kultur této planety měla svou vlastní posvátnou medicínu-spojence z říše rostlinných učitelů. Tyto tak zvané byliny síly byly po stovky a tisíce let v rituálním kontextu využívány k léčení těla a duše.

V tantrické tradici, zakořeněné hluboko ve starodávném poselství Véd, bylo touto bylinou konopí. Díky svým téměř zázračným účinkům bylo kromě jiného využíváno také k výraznému prohloubení zkušenosti, kterou přináší adeptovi sebepoznání jógová praxe-ásany (polohy těla), pránájáma (působení na vnitřní energetické nastavení prostřednictvím dechu) a meditace.

     Tento workshop je primárně zaměřený na sebepoznání prostřednictvím jemného prozkoumávání vlastního vnitřního prostoru-posvátného místa, kde se podle původní tantrické tradice nachází naše propojení s věčnou a nekonečnou silou stvoření- s Brahmou či absolutním vědomím chcete-li.

Skrze jógu, tanec a zpěv, podpořené silou posvátné bylinné medicíny, si dovolíme toto propojení (znovu)objevit, uctít a oslavit. Naučíme se kombinovat expanzi vědomí, pohyb, zvuk a tiché spočinutí.

Pojďme radostně, v bezpečném prostředí zakusit svou vlastní podstatu skrze tradiční tantrické učení, které nás jemně a jasně vede metafyzikou stvoření ke smyslu vlastní existence.

Pro účastníky, kteří budou mít zájem, bude na místě připraven čaj z certifikovaných a legálních odrůd konopí v BIO kvalitě (s obsahem THC do 0,3%, tedy bez jakýchkoliv psychoaktivních účinků).

Užití dalších bylin stejného druhu před začátkem jednotlivých bloků programu je individuální volbou a nebude zajištěno.

      Tradiční tantra jóga je pramáti jógových stylů odvozených z prastarých tantrických spisů drávidské Indie. Učí tělo meditovat na buněčné úrovni, dovoluje nám proniknout hluboko do pravdy našeho vlastního těla jako posvátného prostoru. Lekce jsou provázenou kombinací ásan (jógových pozic), pranájámy (práce s dechem) a meditace.

U tantra jógy ásany ne”cvičíme” ani ne”děláme” nýbrž se do nich uvolňujeme.
Přijďte i Vy pocítit na vlastním těle poselství dávných tradic tantrických mistrů vedoucí k harmonii duše a těla, vědomí a energie, Šivy a Šakti – dvou polarit, které podle starých učení tvoří celý vesmír. Zlepšíte pružnost svého těla, zpevníte svalstvo, efektivně odstraníte drobné zdravotní problémy, posílíte imunitní systém. Předchozí zkušenosti s jógou nejsou nutné. Pokud máte jakékoliv zdravotní potíže, konzultujte je, prosím, s lektorem předem.

Program: Pojďme se společně vydat na dobrodružnou cestu objevování sebe sama prostřednictvím tisíce let staré tantrické moudrosti o harmonii těla, ducha a vědomí.

Během víkendu budete mít možnost si vyzkoušet několik základních sestav jógových ásán. Součástí programu
budou také ranní meditace a pro zájemce povídání o tradiční tantře. Vyzkoušíme si i lehká bezkontaktní cvičení s dechem a energií z tantricko-šamanské kuchyně.

Milými hosty tohoto semináře bude konopná doktorka MUDr. Jana Budařová s přednáškou o léčebných účincích konopí a ke zpěvu manter nás svou hudbou doprovodí multiinstrumentalista Richard Milarepa Němec.

Termín a místo konání:

  • 8 – 11. 8. 2019

Kde :  Centrum Živá Voda, Kohoutov u Trutnova

Cena:   3.500 Kč

Speciální cena:  3.200 Kč při platbě do 31.5. 2019

Ubytování a strava:

Ubytování je zajištěno ve vícelůžkových pokojích.

Cena vč. vegetariánské plné penze je 750 Kč / den.

Přihlášením souhlasíte se smluvními podmínkami.

Registrační formulář najdete zde